Blog založen 26. července 2010


Leden 2011

VÍRA se nerovná víře slepé

23. ledna 2011 v 14:00 | elis23 |  Zamyšlení
Jde o to, že ať už věříte (či nevěříte) v cokoli, vaše víra by vás neměla omezovat. Vesmír sám o sobě je nekonečný a tak se naskýtá mnoho vír a jejich výkladů - přitom nemusí být pravdivá jen jedna.
Podle mě si člověk musí víru (třeba náboženskou) najít sám.
Jak je jistě každému známo, existují sekty, které si zakládají na vymývání mozků svých členů. Vipadá to asi takhle: "Tohle je ta jediná pravda. Musíš..." a to se furt opakuje. Dotyčnému to potom opravdu připadá jako jediná možná cesta. Ovšem tato víra ho omezuje. Omezuje ho ve věcech jindy absolutně normálních, které by mu obyčejně problém nedělaly.
Je blbost dodržovat pravidla, která nám stejně připadají zbytečná a dělat to jen proto, že nám to někdo řekl. Tohle vlastně asi není víra.
Shrnula bych to asi takto: naše víra by měla být v souladu s naším svědomím. Takže, ať už se rozhodnete věřit v cokoli nemělo by vám to nikdy bránit být sebou samím. Člověk se postupně vyvíjí a s ním i jeho víra. Někdy je to špatně jindy zase dobře. Ale jak už jsem dřív napsala víru si musí každý najít sám. Není ani tak důležité jestli to v co dotyčný věří je pravda nebo ne - pro něj to pravda je. Tudíš je blbost říct, že člověk, který věří v něco jiného, nemá pravdu.
Ale zpět k tématu. Dalo říct, že slepá víra není zrovna ten nejlepší způsob jak věřit ať už byla způsobena vymytím mozku (nedělají to jenom sekty) nebo něčím jiným. Ale jak poznat slepou víru? Někdy to může být trochu složitější. Slepě věřící člověk většinou odmítá názory jiných. Dalo by se říct že nemá otevřenou mysl. Každá víra by měla dávat prostor i vírám vzdáleně jiným.
falkfj

Víra

23. ledna 2011 v 12:38 | elis23 |  Zamyšlení
Ačkoli se to nezdá víra je ten největší dar a zároveň jedno z největších omezení lidských bytostí. Nemyslím teď víru jako takovou ale neschopnost věřit. Když si jen představíte kolik by toho mohl každý jedinec dosáhnout kdyby otevřel svou mysl.
Jde o to, že každý člověk, ať se mu to líbí nebo ne, je součáts vesmíru, který přece nezná omezení. Lidé se vrámci svého dlouholetého působení na Zemi naučili věřít pouze v přítomnost fyzikálních zákonů atd. a odmítají přijmout jakoukoli jinou skutečnost, která nesohlasí s jejich dosavadním přesvědčením.
Snažte se mít otevřenou mysl. Nezatěžujte se myšlenkami, že něco prostě nejde, protože to není pravda. Když v sebe budete věřit, když budete věřit ve své činy, když se rozhodnete otevřít oči, uvidíte, že život vůbec není těžké žít. Život k vám sám přinese to co chcete - pokud tomu budete věřit. 

Zdravim

16. ledna 2011 v 13:54 | elis23
Ahooooj. Jak si asi všiml každý, kdo v poslední době zavítal na tento blog, moc sem nechodím. Většinou se mi nic nechce psát nebo prostě nemám čas. Protože mi je tohoto chátrajícího blogu líto, budu se sem snažit něco přidat aspoň jednou za týden...
K tomuto tématu vše. Děkuji za pozornost

Moudro na leden 2011

1. ledna 2011 v 0:00 | elis23 |  Moje moudra
K pochopení vesmíru stačí poznat sebe samotného.