Blog založen 26. července 2010


Listopad 2010

Důležitos vlastního názoru v praxi

24. listopadu 2010 v 16:26 | elis23 |  Zamyšlení
Na internetu je mnoho návodů jak astrálně cestovat, používat kyvadlo, meditovat atd. Já je taky píšu, ale to tak, že vycházím z vlastní zkušenosti a tímto způsobem  čitateli a zájemci puze nabízím určitý opěrný bod.
Jsem odpůrce jakýhkoli pravidel, předem určených procesů a nejvíc ze všeho asi na silu nadrcených formulí. Příjde mi to tak trochu ujeté...
Dejme tomu, že se chci "naučit" vidět auru. Přečtu si návod. Něco mi tam nesedí. Je blbost snažit se dělat něco, co mi rozum nebere. Když s něčím nesouhlasím, je jasné že nedosáhnu požadovaného výsledku. Upravte si ony pravidla podle vlastního uvážení.

Příklad důležitosti vlastního rozumu:
Chcete se naučit létat. Někdo vám řekne, že když vyskočíte z okna, tak se to naučíte. Co vy na to?

Není rozum jako rozum
Jsou i lidé, kteří by bez váhání skočili i když jim to nějak nejde do hlavy. No, tohle zase nejde do hlavy mě ;). Chtějí prostě za každou cenu dosáhnout svého letu a je jim jedno, co pro to budou muset udělat a asi si ani plně neuvědomí co je to za blbost. Někteří z vás jistě namítnou, že když něčemu lidé opravdu věří (ale zrovna u skákání z okna ta pochybnost určitě nějaká je) tak se jim to holt povést musí. Tito lidé mají částěčně pravdu. Vzpomeňme si ovšem na případy, které zahrnují: houbičky, neskutečnou víru v létání a okno... :D Tak mě napadá, že když člověk fakt věří tak s tím návodem nejspíš nebude mít problém. Já těmto lidem závidím. Osobně patřím k těm, kteří nad vším musí do nekonečna přemýšlet. Myslím, že nás je asi většina...

Takže nikdy nedělejte nic co je proti vašemu přesvědčení (teď nemyslím dobré skutky, ty dělat můžete i když jsou vám proti srsti).

Bez PP

10. listopadu 2010 v 12:35 | elis23 |  Zamyšlení
Poslední dobou mě hodně štve postoj některých majitelů chovatelských stanic...
Já sama mám dvouletého bez papírového Samojeda. Jeho maminka taky nemá papíry, ale protože tohle plemeno není u nás až tak rozšířené, nemohla její majitelka sehnat nikoho na krytí. Bez papíroví jaksi nebyli k sehnání a žádný chovatel nechtěl připustit svého "pravého" psa k této "podřadné" fenečce.
Nakonec se ženich přece jen našel. Pocházel z chovatelské stanice a i tak do mohlo projít jenom s dohodou, že to nikomu neřeknou. Majitelka Samového táty by tak měla obrovské pokuty a asi by na ni začali útočit ostatní "chovatelé".
Tak tedy, náš pejsek Sam je podle některých lidí asi jen poloviční pes...

Podle mého názoru nebyli PP vymyšleny na to aby se zabránilo degeneraci jak se většina lidí domnívá, ale aby si ti chovatelé nahrabali co nejvíc peněz. To my nikdo nevymluví. Kdyby to ti lidé dělili jen z prvního důvodu, měli by papíry všichni a nijak by se to nepromítlo na ceně.
My jsme třeba za Sama zaplatili 3000 a za stejného psa s tím rozdílem, že má PP 15000. Ostatně, je to dobrý způsob přivýdělku. Najdou se i rozumní chovatelé, kterým jsou ty kšefty jasné a čas od času prodají štěňata s PP za podstatně nižší cenu. To na něj pak ale začnou opět útočit ostatní "správní chovatelé". To je důkaz o co vlastně při prodeji těchto psů jde...

Sice to už není tak podstatné, ale štvou mě některé praktiky související s PP. Jako je kšeftování a podobně.

Podívejte se prosím sem. Některé věci tam jsou hodně zajímavé...

Na závěr bych zeptat těchto chovatelů jestli i oni mají svůj rodokmen aby bylo jisté, že nejsou taky zdegenerovaní...?

Listopad 2010

8. listopadu 2010 v 10:06 | elis23 |  Proroctví
Listopad tohoto roku má být podle některých proroků, jako třeba Nostradama a Vangy, začátkem třetí světové. Má v ní jít o boje mezi křesťany a muslimy. Na severní polokouli má být počet obyvatel zredukován na polovinu.
Podle více zdrojů se to má stát 11.11., tedy ve čtvrtek. Nikdo by neměl čekat hned atomovky. Začátek má být jak jinak než konvenční.
Pozdější útoky mají být směřovány hlavně na UK. Z Evropy mají na konci války zbýt jen trosky.
Potom se v těchto proroctvích dál mluví o tom co všechno budou přeživší dělat dál...

Neberte to ale nijak vážně. Sice se na tom shodlo pár "médií", ale stačí si jen vzpomenout kolikrát už měl nastat konec světa a taky to bylo podloženo "nezvratitelnými" proroctvími.
Všude se furt píše jak všechno těmhle "věštcům" vycházelo, ale nikdo se ani slůvkem nezmíní v čem všem se spletli.

Pro jistotu ale dejte vědět svým blízkým jak moc vám na nich záleží. I když se třeba nic nestane, nebude to na škodu ;)

Pac a pusu
Elis

Moudro na listopad 2010

1. listopadu 2010 v 0:00 | elis23 |  Moje moudra
Na nic nikdy nejsi sám.