Blog založen 26. července 2010


Říjen 2010

Moc se omlouvám...

19. října 2010 v 16:20 | elis23 |  Aktuálně
...těm lidem, kteří sem poslední dobou chodili s očekáváním dalšího článku.
To se nedělo z jednoho prostého důvodu. Uvědomila jsem si, že chci aby ze mě bylo něco určitého a to se rozhodně nestane, pokud budu pořád jenom u počítače. Z toho vyplývá dobrovolné omezení počítače. S volným časem, který náhle vznikl, jsem se rozhodla naložit smysluplně.
Začala jsem se učit (i na známkách to jde poznat ), hodně maluju a píšu povídky, učím se japonsky a domluvila jsem si práci v jedné neziskovce...
Když se teda dostanu k netu, moc se mi do blogu nechce, ale občas sem určitě něco přidám

Trapas :D

7. října 2010 v 20:44 | elis23 |  Aktuálně
Dneska se mi stal ohromný trapas. Šli jsme s kamarádkou ze školy. Vlastně jsem ji doprovázela na busák. Cestou jsem si samozřejmě vykládali. Najednou jsem se Kátě zmínila o tom, že dnes měla naše učitelka z ruštiny nažloutlou auru. Káťa to odsouhlasila a ještě jsem si vychvalovali jak na ní jde krásně vidět. Je fakt, že přímo vyzařuje a auru na ní vidíme aj když nechcem. Taky na této učitelce jsem poprvé viděla i barvu. Možná to bude tím, že je člověk sršící pozitivní energií.
Ale spátky k tématu. S Katkou jsme se rozloučili a ona odbočila směrem k autobusu. Ještě jsem se na ni otočila - a co jsem neviděla, že? Za námi, tak metr dva šla ona, již zmiňovaná učitelka. Zastavila jsem, ona kolem mě prošla a divně se na mě podívala. Cítila jsem se hrozně trapně. Nakonec jsem se rozhodla, že nepůjdu stejnou cestou jako ona, a tak jsem ještě skočila za Káťou....

Anahata - 4. čakra

7. října 2010 v 20:28 | elis23 |  Čakry
Je známá též jako čakra srdce. Nachází se uprostřed prsou na úrovni srdce. Její barvy jsou zelená, růžová a zlatá a elementem je vzduch.
U žen se otáčí doprava a u muže doleva. Spojují se v ní fyzicko-emoční centra a je středem systému čaker.

Při správném fungování se projevuje naše schopnost vciťovat se, soucítit a naladit se na druhé. Toužíme po splynutí, lásce a harmonii.

Nesprávné fungování a blokace se projevuje tak, že buďto chcete lásku dávat, ale nejste se svou vlastní spokojení nebo lásku odmítáte přijmout (ať vědomě či nevědomě).
Špatná funkce vás činí zranitelnými. Jste závislí na druhých.
Odmítnutí vás může hluboce zasáhnout.

Vliv na orgány: srdce, spodní část plic, kůže, krev a krevní tlak, horní část zad s hrudníkem

Odblokování a harmonizace

Aromaterapie: růžový olej

Kameny: jadeit, korál, kunzit, manganokalcit, nefrit, perly, rodochrozit, rodonit, růženín, růžový korál, růrový turmalín, smaragd

Mantra: "JAM"

Spánek: na levém boku 5 - 6 hodin

anahata

Manipura - 3. čakra

6. října 2010 v 18:14 | elis23 |  Čakry
Touto čakrou do nás vchází sluneční energie. Taky vyživuje éterické vibrační pole. Z oblasti této čakry vychází emoční energie. Je žlutá a jejím elementem je oheň.
U žen se otáčí doleva a u můžu doprava.

Při správném fungování převládá pocit míru, vnitřní harmonie. Jste chránění před negativními vibracemi z okolí a sami vyzařujete :)

Při špatném fungování - všechno musí být ve větší míre podle dotyčného. Někdy bývá i agresivní. Chybí mu vnitřní uvolněnost. Nesprávná funkce dává prostor pocitům jako hněv, strach, vina, žárlivost, sobectví.
Nesprávné fungování může vyvolat i častý pocit neuznání...

Vliv na orgány a nemoci: slezina, kýla, žlučové kameny, slinivka břišní(záněty), cukrovka, nemoci jater, dvanácterníkový vřed, celiakie

Odblokování a harmonizace

Aromaterapie: bergamot, levandule, rozmarýn

Mantra: "RAM"

Kameny: aventurín, citrýn, fluorit, jantar, malachit, růženín, sluneční kámen, topas, tygří oko, záhněda, žlutý jadeit

Kovy: zlato

manipura

Moudro na říjen 2010

1. října 2010 v 0:00 | elis23 |  Moje moudra
Nikdy nikoho neposuzuj. Ať se budeš snažit jakkoli, nikdy do něj neuvidíš.