Blog založen 26. července 2010


Slovníček M - Z

23. srpna 2010 v 11:17 | elis23 |  Slovníček
Materializace - tvoření různých objektů včetně živých z éterické látky. Tento pojem zároveň označuje tímto způsobem vzniklé útvary.

Neviditelní pomocníci - duchovní Mistři, kteří se dokáží pohybovat mimo své tělo anebo být neviditelní. Rovněž duchovní Mistři, kteří již nežijí ve hmotném světě. Mnohdy lidem pomáhají tak, že o tom ani nevědí.

Noetické tělo - jedno z energetických neboli jemnohmotných těl člověka. Myšlenkové tělo (v ezoterické literatuře se běžně nezývá mentální tělo.)

Noetický svět - pátá dimenze. V noetickém světě není čas ani prostor. Lidská bytost, která se nachází v noetickém světě, se dokáže okamžitě přemístit z místa na místo, a to nejen v prostoru, ale i v čase.

Psychické tělo - jedno z energetických neboli jemnohmotných těl člověka. Tělo citů a pocitů (v ezoterické literatuře se běžně nazývá emocionální tělo).

Psychický svět - to, čemu zjednodušeně říkáme nadpřirozený svět. Čtvrtá dimenze, kde neexistuje prostor. Ten, kdo se nachází v tomto světě, se může vmžiku přenést na velké vzdálenosti.

Psychonoetiské tělo - kombinace noetického a psychického těla....

Psychonoetický svět - kombinace noetického a psychického světa....

Současná osobnost - to, co běžně chápeme pod pojmem osobnost daného jedince. Naše současná osobnost se neustále vyvíjí a snaží se splynout s trvalou osobností.

Svatá monáda - části, ze kterých se skládá Absolutno. Z každé Svaté monády vyzařuje nesčetné množství paprsků, jenž procházejí různými idejemi či archetpy, podle toho nabývají tvar a začínají existovat ve světě jevů.

Teóza - poslední stadium vývoje našeho Já, něco jako dosažení stavu osvícení, znovuspojení s nejvyšším Božstvím. Tohoto stavu můžeme dosáhnout až po mnoha inkarnacích (vtěleních) na hrubohmotné úrovní.

Trvalá osobnost- ta naše část, jež v sobě nosí zážitky ze všech našich inkarnací a přenáší si je z jednoho vtělení do druhého. Naše vnitřní Já.

Vyšší noetický svět - svět idejí a archetypů. Veškeré jevy, které vnímáme jako skutečnost, mají svůj původ zde. Když paprsek, vyzářený Svatou monádou, projde Idejí člověka, vznikne lidská osobnost. Lidé, kteří byli vyzářeni tou samou Svatou monádou, si jsou mimořádně blízcí (něco jako "spřízněné duše")

Kniha
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama