Blog založen 26. července 2010


Muladhára - 1. čakra

17. srpna 2010 v 14:06 | elis23 |  Čakry
Tato čakra se nachází mezi konečníkem a pohlavními orgány. Je spojená s kostrčí a otevírá se směrem dolů. Touto chakrou do nás proudí energie ze země. Tahle čakra je životně důležitá a je to pramen vitální síly pro ostatní charkry.


Rovnováha
Aby jsme si udrželi vnitřní rovnováhu, je dobré mít 1. čakru v souladu se 7.
Tím, že je to spojení se zemí, tak když je otevřená a harmonicky funguje máme hluboké spojení se zemními tvory, jsme vitální a spokojení.

Dominace
Když tato čakra dominuje nebo špatně funguje, vypadá to tak, že se soustředíte na smyslové prožitky, jste neschopní něčeho se vzdát atd. (něco jako rozmazlené děcko). Tito lidé mívají problémy s váhou, dělá jim problém se dělit. Někdy se chovají předrážděně, agresivně nebo zuřivě.

Blokace
Jestli je tato čakra zablokovaná, tak je vaše tělesná konzistence slabá a máte málo síly, duševní i fyzické. Život vám začne připadat jako zlý sen.

Nemoci:
Zácpa, hemeroidy, zánět tlustého střeva, průjem, chladné neprokrvené prsty u nohou a rukou, frekvence močení, zánět močového měchýře, osteartóza kyčelního kloubu, ledvinové kameny, hypertenze, hypotenze, impotence, vrozené deformace chodidel.

Jak vypadá?
Září jasně červenou barvou. U ženy se otáčí doleva a u muže doprava.

Krystaly, které lze použít k odblokování, vyčištění a harmonizaci první čakry:
Boji kameny, Bronzit, Granát, Heliotrop, Hematit, Jaspis červený a tmavé odstíny, Karneol, Korál červený, Moqui kameny, Magnetit, Obsidián, Rubín, Turmalín Skoryl, Tygří oko - červené, Záhněda

Vůně co by taky mohly pomoct:
Cedr, Hřebíček

muladhara
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama