Blog založen 26. července 2010


Srpen 2010

Změna plánu

30. srpna 2010 v 13:53 | elis23 |  Aktuálně
Ahoj, chtěla jsem sem dnes dát další články o kyvadlu, napsat "reportáž" z toho kostela a další moře věcí, ale vůbec se mi do toho nechce. Dneska mi umřel můj milovaný králíček Fifinka a je mi hrozně. Takže nevim, kdy budu mít sílu něco dělat natož přidávat články.
Dneska jí udělám rakvičku a zítra ji jedeme pohřbít na zahrádku.

Budu se snažit zbrchat co nejdřív, takže zátím ahoj.

Třetí světová válka - jak ji předpověděl Nostradamus

27. srpna 2010 v 11:43 | elis23 |  Proroctví
Třetí světová má začít podle Nostradama na přelomu roku 2010 a 2011 (asi by to mělo začít nenápadně, jako nějaký menší spor navíc začátek mu kráně sedí na proroctví Vangy)

"Čtyři nájemní vrahové - strašlivá válka nastane. Veliký nepřítel lidského rodu. Bude ještě horší ten děd - jedenáctka zplodí 2 války. Železem, ohněm, vodou - krvavé a nelidské"

Učení

26. srpna 2010 v 13:45 | elis23 |  Aktuálně
Prázdniny se chýlí ke konci a já si uvědomila, že jsem všechno učivo zapoměla. Zas tak zlé by to nebylo, ale budeme psát vstupní testy. Takže si musím zopakovat matiku, ruštinu, anglinu, češtinu, dějepis a ekonomiku. Budou to muka.
Asi sem teď budu přidávat málo článků, ale ty potencionální jedničky mi za to stojí. Přeci jen bych se chtěla dostat na výšku :)

Odvaha XD

25. srpna 2010 v 17:05 | elis23 |  Zážitník
Poslední dobou (asi tak rok, dva nebo tři :D) musím mít u sebe každý den jakýkoliv amulet. S amuletem mám totiž mnohem větší pocit bezpečí. Párkrát se stalo, že jsem u sebe žádný neměla a cítila jsem se divně.
Před dvěma dny mi tatínek oznámil, že ještě ten den jedeme k babičce na grilování. Sice se mi tam nechtělo, ale nakonec jsem se přemohla. Rychle jsem se převlékla a jeli jsme.
Jakmile jsme dojeli atmosvéra zhoustla. Problémem byl pentagram, který jsem si zapoměla sundat. Většinou vždy, když jedeme za bábi, si ho vyměním za některý jiný amuletík (většinou strom života).
To, že jsem si ho nechala na krku mi došlo až na místě. Abych vám to upřesnila. Moje babička je ortodoxní křesťanka a nijak jí nešlo vysvětlit, že to není satanistický symbol. Byla to strašná sranda :D.
Takže, abych si ji usmířila, půjdu v neděli do kostela a to bude hoooodně zajímavý.

Já a moji andílci

23. srpna 2010 v 15:12 | elis23 |  Zážitník
Tak, abych se vyhnula možným pozdějším nepřesnostem, bych vám chtěla zdělit, že svoje andílky nevidím. Moc ráda bych je viděla, ale asi si budu muset ještě nějaký ten čas počkat.

Svadhisthana - 2. čakra

23. srpna 2010 v 14:35 | elis23 |  Čakry
Tato čakra je centrum nefiltrovaných emocí. Tato čakra nám umožňuje přístup k oplodňujícím a vstřícným energiím. Je oranžová a jejím elementem je voda.
U ženy se otáčí doprava a u muže doleva.
Tato čakra začíná "blbnout" většinou v období puberty a blokace většinou vzniká v detství.

Nedostatečná nebo zablokovaná funkce: nedostatek sebeúcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost
Disharmonická funkce:napětí ve vztahu k druhému pohlaví, uspokojování svých vlastních sexuálních potřeb

Pocit při správné funkčnosti: tolerance
Pocity při nesprávné funkčosti: nejistota, nesnášenlivost, závislost

Vliv na orgány: pánev, vnitřní pohlavní ústrojí, močový měchýř, ledviny, krev, mízu, trávicí šťávy

Odblokování a harmonizace

Aromaterapie: ylang-ylang, santal 

Mantra: "VAM"

Kameny
oranžový avanturín, karneol, ohnivý opál, medový opál, medový kalcit, sluneční kámen

Spánek: poloha embrya, 8 - 10 hodin

Je známá též jako čakra srdce. Nachází se uprostřed prsou na úrovni srdce. Její barvy jsou zelená, růžová a zlatá a elementem je vzduch.
U žen se otáčí doprava a u muže doleva. Spojují se v ní fyzicko-emoční centra a je středem systému čaker.

Při správném fungování se projevuje naše schopnost vciťovat se, soucítit a naladit se na druhé. Toužíme po splynutí, lásce a harmonii.

Nesprávné fungování a blokace se projevuje tak, že buďto chcete lásku dávat, ale nejste se svou vlastní spokojení nebo lásku odmítáte přijmout (ať vědomě či nevědomě).
Špatná funkce vás činí zranitelnými. Jste závislí na druhých.
Odmítnutí vás může hluboce zasáhnout.

Vliv na orgány: srdce, spodní část plic, kůže, krev a krevní tlak, horní část zad s hrudníkem

Odblokování a harmonizace

Aromaterapie: růžový olej

Kameny: jadeit, korál, kunzit, manganokalcit, nefrit, perly, rodochrozit, rodonit, růženín, růžový korál, růrový turmalín, smaragd

Mantra: "JAM"

Spánek: na levém boku 5 - 6 hodin

svadhisthana

Strovoloský Mág

23. srpna 2010 v 11:27 | elis23 |  Doporučuji
Tuhle knížku jsem našla v knihovně. Je, jak už název napovídá, o Strovoloském Mágovi. Ten žil někdy ve 20. století. Knížka je psana v první osobě. V knížce jsou zajímavé visvětlení věcí jako astrální cestování, exorcizmus atd. Vše pomocí příběhů. Sice jsem se do toho někde za půlkou zamotala, ale i tak ta knížka stojí za přečtění.

Slovníček M - Z

23. srpna 2010 v 11:17 | elis23 |  Slovníček
Materializace - tvoření různých objektů včetně živých z éterické látky. Tento pojem zároveň označuje tímto způsobem vzniklé útvary.

Neviditelní pomocníci - duchovní Mistři, kteří se dokáží pohybovat mimo své tělo anebo být neviditelní. Rovněž duchovní Mistři, kteří již nežijí ve hmotném světě. Mnohdy lidem pomáhají tak, že o tom ani nevědí.

Noetické tělo - jedno z energetických neboli jemnohmotných těl člověka. Myšlenkové tělo (v ezoterické literatuře se běžně nezývá mentální tělo.)

Noetický svět - pátá dimenze. V noetickém světě není čas ani prostor. Lidská bytost, která se nachází v noetickém světě, se dokáže okamžitě přemístit z místa na místo, a to nejen v prostoru, ale i v čase.

Psychické tělo - jedno z energetických neboli jemnohmotných těl člověka. Tělo citů a pocitů (v ezoterické literatuře se běžně nazývá emocionální tělo).

Psychický svět - to, čemu zjednodušeně říkáme nadpřirozený svět. Čtvrtá dimenze, kde neexistuje prostor. Ten, kdo se nachází v tomto světě, se může vmžiku přenést na velké vzdálenosti.

Psychonoetiské tělo - kombinace noetického a psychického těla....

Psychonoetický svět - kombinace noetického a psychického světa....

Současná osobnost - to, co běžně chápeme pod pojmem osobnost daného jedince. Naše současná osobnost se neustále vyvíjí a snaží se splynout s trvalou osobností.

Svatá monáda - části, ze kterých se skládá Absolutno. Z každé Svaté monády vyzařuje nesčetné množství paprsků, jenž procházejí různými idejemi či archetpy, podle toho nabývají tvar a začínají existovat ve světě jevů.

Teóza - poslední stadium vývoje našeho Já, něco jako dosažení stavu osvícení, znovuspojení s nejvyšším Božstvím. Tohoto stavu můžeme dosáhnout až po mnoha inkarnacích (vtěleních) na hrubohmotné úrovní.

Trvalá osobnost- ta naše část, jež v sobě nosí zážitky ze všech našich inkarnací a přenáší si je z jednoho vtělení do druhého. Naše vnitřní Já.

Vyšší noetický svět - svět idejí a archetypů. Veškeré jevy, které vnímáme jako skutečnost, mají svůj původ zde. Když paprsek, vyzářený Svatou monádou, projde Idejí člověka, vznikne lidská osobnost. Lidé, kteří byli vyzářeni tou samou Svatou monádou, si jsou mimořádně blízcí (něco jako "spřízněné duše")

Kniha

Tři nádherné mandaly

22. srpna 2010 v 16:07 | elis23 |  Mandaly
Zase jsem brouzdala po internetu a našla pár úchvatných mandal.

Slovníček A - L

20. srpna 2010 v 11:36 | elis23 |  Slovníček
Dematerializace - schopnost "rozpustit" pevnou hmotu, nechat nějaký objekt zmizet

Duch svatý - neosobní supervědomí, projev síly Absolutna, jenž umožňuje tvořit vesmíry.

Duše - ta naše část, jež není ovlivněná tím, co zažíváme na zemi. Duše je nesmrtelná, nikdy se nenarodila a nikdy nezemře. Kvalitativně je shodná s Absolutne, je to tedy věčná "Božská jiskra" v nás.

Elementálové - myšlenkové formy. Každý pocit či myšlenka, kterou člověk vyšle, je elementálem. Tito tvorové či útvary mají svůj vlastní život a stávají se nezávislými na tom, kdo je projektuje.

                    - podle jiných pramenů se tak nazývají i bytosti spojené s některým ze živlů (Země - víly nebo skřítkové, Voda - mořské panny, atd.)

Éterická látka, éterická vitalita - energie, která umožňuje léčit. Éterická energie se nachází všude ve vesmíru a Mistr ji dokáže čerpat odevšad. Může ji pak odevzdat druhému člověku anebo ji využít například při materializaci.

Éterický dvojník - energetické pole, které spojuje a udržuje při životě všechna těla člověka. Každá částečka lidského těla má svůj odpaovídající éterický protějšek.

Exomatóza - schopnost vědomě opouštět své tělo a pohybovat se v psychnoetickém prostoru. (V ezoterické literatuře se pro tento jev používá pojem astrální putování a astrální svět.) Mistr se do svého těla může vrátit, kdy chce, a pamatuje si všechno, co viděl a zažil mimo tělo.

Hrubohmotné tělo - fyzické tělo člověka, nejnižší projev našeho Já. Naši současnou osobnost, vědomou si sebe sama, tvoří tři těla: hrubohmotné tělo, psychcké tělo a noetické tělo. (Podle novějších ezterických učení jsou čtyři i více.)

Idea člověka - archetyp v rámci Absolutna. Lidská bytost je stvořená tak, že božský paprsek projde Ideou člověka.

Karma - zákon příciny a následku. "Špatnou" karmu je nutné splatit formou utrpení.

Logos - část Absolutna, jež umožňuje existenci vědomí sebe sama a svobodné vůle.

Kniha

Elis se zamyslela

20. srpna 2010 v 10:51 | elis23 |  Zamyšlení
Zrovna včera jsem byla venku s kamarádkou. Neviděly jsme se už hodně moc dlouho. Zjistila jsem, že hodně trpí depresemi. Prostě takové to pubertální: "Nikdo mě nemá rád", "Jsem hnusná" atd.
Jenže proč si stěžuje na ostatní jen proto, že ji vidí stejně jak se vidí sama?

Studovat!

18. srpna 2010 v 19:14 | elis23 |  Aktuálně
Ahojky. Dneska jsem si zašla do knihovny a asi jsem ji totálně vybrakovala.
Důvod? Plánuji sem přidat různé články a chci být co nejpřesnější. Hodně z těch věcí, o kterých chci psát, jsem už delší dobu nepraktikovala a lecos jsem zapoměla.
Tak mi držte palce. Jsu se vzdělávat ;)Jak jsem se poprvé pokoušela astrálně cestovat

18. srpna 2010 v 11:12 | elis23 |  Zážitník
Původně jsem to chtěla zkusit podle rady symbolicalky, tedy pokusit se o to hned ráno, ale jelikož jsem nesmírně spavý člověk a asi bych si na to ráno nevzpoměla, raději jsem to zkusila hned večer.
Ještě před pokusem jsem požádala o ochranu. Pak jsem si lehla a pokoušela se soustředit na dýchání.